Zemessardzes izlūkvadi pārbaudes vingrinājumā «Arona 2015»

25.— 26. aprīlī Krustpils novada Kūku pagastā un Salas novada Salas pagastā notika Zemessardzes izlūku vadu pārbaudes vingrinājums «Arona 2015», kurā piedalījās 18 komandas no visiem Zemessardzes bataljoniem. Vingrinājuma mērķis — gatavot zemessargus dienesta pienākumu izpildei un pārbaudīt izlūkvadu fizisko un teorētisko sagatavotību.

arona-dscn1297

Vingrinājuma pirmajā dienā zemessargi sacentās kaujas šaušanā, naža mešanā un snaiperu vingrinājumā. Savukārt otrajā dienā notika ekipējuma un ieroču pārbaude, maskēšanās un sakaru pārbaude. Pēc tam sekoja smagākais pārbaudījums, proti, katra komanda devās 18—22 kilometru garā maršā pretinieka kontrolētajā teritorijā. Maršs bija apgrūtināts ar dažādiem uzdevumiem, kuros tā dalībnieki pārbaudīja savas prasmes un zināšanas topogrāfijā, patrulēšanā, kā arī citos uzdevumos.

Vingrinājuma galvenais tiesnesis Zemessardzes 56. kājnieku bataljona virsnieks kapteinis Laimonis Osis paskaidro, ka vingrinājums Krustpils apkaimē tiek organizēts jau otro gadu. «Šogad Zemessardzes izlūkvadu vingrinājums tiek organizēts krietni atšķirīgāk nekā pērn. Pirms gada nebija pārstāvju no visiem bataljoniem un komandas sastāvā bija tikai astoņi cilvēki, nevis divpadsmit kā šogad. Nebija ietvertas tādas disciplīnas kā maršs ar kaujas tehniku no savām vienībām, tāpat snaiperu sacensības. Tālākais ceļš, ko nācās mērot Kurzemes bataljonu pārstāvjiem, bija ap 700 kilometru. Var teikt, ka vingrinājums ir izaudzis no vienkāršām sporta sacensībām un kļuvis par pilnvērtīgu izlūkvadu pārbaudes vingrinājumu.»

arona-dscn1469L. Osis stāsta, ka šogad vingrinājums tā dalībniekiem ļoti paticis, svarīga bijusi gan fiziskā sagatavotība, gan disciplīnas, kurās bija jārāda savas prasmes, — kaujas šaušana, snaiperu vingrinājums, naža mešana, mīnu lauks, sakari, kontakta laušana, ieroču salikšana.

Šogad labāko godu izpelnījušies mājinieki — Zemessardzes 56. kājnieku bataljona komanda, kura finišu sasniedza visātrāk — pēc 3 stundām un 30 minūtēm, otrajā vietā ierindojās Studentu bataljona komanda, bet trešajā — Zemessardzes 44. bataljona komanda. Vingrinājuma galvenais tiesnesis kapteinis Laimonis Osis atzīst, iespējams, rezultātu ietekmējis tas, ka Jēkabpils zemessargi labāk pārzinājuši trasi, tomēr galvenais ir tas, ka bataljona izlūkvads  ir spēcīgs, ar savām tradīcijām, bet dažās vienībās tie vēl tikai veidojas.

Pasākuma noslēguma ceremonijā piedalījās aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis, NBS komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube un ZS komandieris brigādes ģenerālis Leonīds Kalniņš. Viņi vēroja arī vingrinājuma norisi un tikās ar zemessargiem.

Pārbaudes vingrinājumu organizēja Zemessardzes štābs sadarbībā ar 2. Zemessardzes novadu un Zemessardzes 56. kājnieku bataljonu.

Sagatavojusi virsseržante Diāna Selecka,
2. ZSN sabiedrisko attiecību speciāliste.
Autores foto.