Vācijas Jūras spēki saņem kuģa komandtiltiņa simulācijas iekārtu

Kompānija «Rheinmetall» šā gada 6. decembrī oficiālas ceremonijas laikā nodeva Flensburgā izvietotajai Mirvikas jūrskolai (Marineschule Mürwik) jaunu kuģniecības mācību iekārtu. Šī ir viena no vismodernākajām šāda veida iekārtām, un Vācijas Jūras spēki to izmantos kuģu vadības personāla apmācībā.

Jūras navigācijas mācību aprīkojums tika pasūtīts pirms trim gadiem, un tas tiks izmantots, lai apmācītu visus Vācijas Jūras spēku kadetus, nākamos sardzes virsniekus un sagatavotu kuģu komandtiltiņu personālu kuģniecības operācijām. Iekārtu iespējams izmantot, lai apgūtu prasmes, sākot no pamata navigācijas un kuģniecības apmācības līdz apkalpes resursu pārvaldībai, piemēram, lai palīdzētu komandtiltiņu apkalpes personālam sagatavoties dažādām operācijām. Iekārta sastāv no diviem lieliem un četriem maziem komandtiltiņa simulatoriem, sešām apmācību veicošā personāla jeb treneru stacijām, pēcoperāciju brīfingu telpas, kā arī papildu infrastruktūras, kas paredzēta plānošanas vingrinājumiem, administrēšanai un datubāzes atjaunināšanai. Šajā iekārtā ir jau modelēti visi Vācijas Jūras spēku virsūdens kaujas kuģi, sākot ar mīnu meklētājiem līdz apgādes kuģiem. Tas attiecas ne tikai uz dažādu kuģu un laivu fiziskajiem attēliem, bet arī uz precīzām to veiktspējas īpašībām. Turklāt iekārtā ir iekļautas arī daudzas Vācijas un NATO kuģniecības mācību vietas, kā arī pašreizējās un potenciālās darbības rajoni.

Šo jaunākās tehnoloģijas kuģniecības mācību aprīkojumu izmantos arī Vācijas federālā policija.

Vairāk nekā četrdesmit gadu laikā kompānija «Rheinmetall» ir kļuvusi par vienu no pasaules vadošajiem simulācijas tehnoloģiju izstrādātājiem un ražotājiem. Starptautiskās tehnoloģiju grupas produkcijas spektrs aptver no datorizētas mācīšanās līdz sauszemes transportlīdzekļu, lidaparātu un kuģu ekipāžu mācību sistēmām ar plašām apmācību vietām, kurās visas attiecīgās struktūras spēj iesaistīties taktiskajos vingrinājumos, izmantojot savu oriģinālo aprīkojumu.

Pēc «Rheinmetall AG»
preses paziņojuma tulkojis
NBS rezerves virsleitnants
Kārlis Līdaka.