Trešo gadu pēc kārtas uzvar Militārās policijas komanda

No šā gada 28. līdz 30. jūnijam Gulbenē 14. reizi norosinājās NBS spartakiāde. Sacensībās piedalījās vairāk nekā 400 dalībnieki no 14 komandām. Sacensības norisinājās 11 disciplīnās, kopvērtējumā tika vērtēti 9 disciplīnu rezultāti.

NBS Spartakiāde

Pneimatiskajā šaušanā ar šauteni ieskaites sērijā bija jāveic 40 šāvieni ne ilgāk kā 50 minūtēs, attālums līdz mērķim 10 metri. Ar rezultātu 416,1 punkts uzvaru izcīnīja štāba virsseržants Ēriks Filipenoks no 1. Zemessardzes novada komandas (1. ZSN), otrajā vietā ar rezultātu 413,5 punkti dižkareivis Emīls Latišs no Štāba bataljona (ŠB), trešajā vietā ar rezultātu 411,7 punkti vecākā zemessardze Evika Apine no 3. Zemessardzes novada (3. ZSN). Komandu vērtējumā (2 dalībnieku punktu summa) uzvara 3. ZSN komandai (vec. zs. Evika Apine un vlt. Raivo Deklavs) — 821,7 punkti, otrajā vietā ŠB komanda (dkar. Emīls Latišs un lt. Toms Kursišs) — 810,7 punkti, bet trešajā vietā Apvienotā štāba komanda (vsrž. Šahirs Džavadovs un maj. Linda Circene) — 802,6 punkti.

Militarizētajā stafetē komandā startēja četri dalībnieki, kuriem bija jāveic 300 m aplis ar šķēršļiem (baļķa pārvarēšana, tunelis, patronu kastes pārnešana, šaušana ar pneimatisko šauteni (1. un 3. etapa veicējiem) vai granātas mešana mērķī (2. un 4. etapa veicējiem). Par netrāpītiem šāvieniem vai granātas metieniem dalībniekiem jāveic soda aplis. Pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 6:17 izcīnīja Militāras policijas (MP) komanda (kpt. Māris Ābele, kpt. Oskars Blaus, kpt. Bruno Orba un kpt. Maigurs Ozoliņš). Otrajā vietā ar rezultātu 6:28 ierindojās Gaisa spēku aviācijas bāze (GS AB;
kpt. Ģirts Volframs, lt. Artjoms Rekuņenko, srž. Aleksejs Orlovs un kpr. Kristaps Veckāgans), trešajā vietā ar rezultātu 6:33 — 3. ZSN komanda (zs. Āris Brantevics, zs. Arnis Hansons, kpr. Aivars Kleinbergs un srž. Jānis Masaļskis).

Sport 3

Virves vilkšanā laukumā izgāja seši dalībnieki, sacensības norisinājās pēc starptautiskajiem virves vilkšanas noteikumiem svaru klasē līdz 540 kg, pretinieku komanda jāaizvelk 4 m attālumā. Uzvara šajā disciplīnā Nacionālās aizsardzības akadēmijas komandai (NAA; kadeti: Ulvis Šulcs, Mārtiņš Rundāns, Raivis Matisāns, Ņikita Šeršņovs, Māris Eņģelis un Vladislavs Konopļa). Otrajā vietā — 1. ZSN komanda (Māris Mažrims, Reinis Freimanis, Jānis Hartmanis, Gatis Grasmanis, Kristaps Grundmanis un Arturs Maksims Gromovs), trešajā vietā — Speciālo uzdevumu vienība (SUV).

Spēka un izturības daudzcīņā sacensību dalībnieki veica distanci, kas sastāvēja no vairākiem vingrinājumiem: riepas velšana, burpee, pievilkšanās pie stieņa, svaru bumbas celšana vēzienā virs galvas ar abām rokām, kāju celšana kārienā pie stieņa un svaru stieņa celšana no krūtīm, iztaisnojot rokas. Dalībniekiem bija jāveic trīs apļi, kontrollaiks — 20 minūtes. Uzvaru, izpildot visātrāk visus vingrinājumus, izcīnīja kaprālis Alvis Ragozins no 3. ZSN komandas (13:06), otrajā vietā dižmatrozis Gatis Sakne no Jūras spēku flotiles (JSF; 15:19), bet trešajā vietā kadets Ēriks Niegliņš (15:29). Komandu vērtējumā spēka un izturības daudzcīņā uzvarēja 3. ZSN komanda (kpr. Alvis Ragozins un kpr. Dzintars Ernsons), otrajā vietā JSF komanda (dmtr. Gatis Sakne un dmtr. Roberts Lagzdiņš), trešajā vietā NAA komanda (kadeti Ēriks Niegliņš un Konstantīns Rudko).

Cīņas veidā graplingā sacensību dalībnieki startēja četrās svara kategorijās: līdz 75 kg, 83 kg, 93 kg un virs 93 kg. Cīņas ilgums — 4 minūtes. Svara kategorijā līdz 75 kg uzvarēja SUV pārstāvis, otrajā vietā leitnants Edgars Priedītis (MP), trešajā vietā SUV pārstāvis. Svara kategorijā līdz 83 kg pirmajā vietā kapteinis Jānis Leišavnieks (MP), otrajā vietā virsleitnants Linards Pau­pers (NP), bet trešajā vietā seržants Jānis Krasovskis un SUV pārstāvis. Svara kategorijā līdz 93 kg pirmajā vietā virsleitnants Sergejs Tarasovs (MP), otrajā vietā seržants Sergejs Kolosovs (MVP), trešajā — dižkareivis Juris Bicāns (SZS) un SUV pārstāvis. Svara kategorijā virs 95 kg pirmajā vietā seržants Kaspars Kokorevičs (MP), otrajā vietā kaprālis Uģis Mitenieks (MP), trešajā vietā SUV pārstāvis.

Volejbolā sievietēm komandas sacentās četrās apakšgrupās, izspēlējot vienu setu līdz 21 punktam. Uzvaras savās apakšgrupās 2. ZSN, GS AB, 1. ZSN un MP komandai. Izslēgšanas spēlēs (uzvaras divos setos līdz 15, ja nepieciešams 3. sets, tad līdz 11) pusfinālā 1. ZSN ar rezultātu 2:1 (7:15, 15;3, 11:3) trīs setu cīņā uzvarēja 2. ZSN, savukārt GS AB ar rezultātu 2:0 (15:7 un 15:6) uzvarēja NAA komandu.

Spēlē par 3. vietu 2. ZSN komanda (vzs. Vineta Gutāne, srž. Līga Veipa, zs. Dace Grīnfelde un zs. Solvita Vīcupa) ar rezultātu 2:0 (15:7 un 15:9) uzvarēja NAA komandu (kadetes Annija Paulauska, Ieva Niparte un Baiba Lapiņa). Savukārt finālspēlē 1. ZSN komanda (zs. Sigita Lapiņa, zs. Valērija Jurēvica un zs. Zane Leikuma) ar rezultātu 2:1 (11:15, 15:9 un 11:2) uzvarēja GS AB komandu (kpr. Anita Bērsone, kpr. Vita Sidorova, kpr. Evija Poļakova un kar. Katrīna Černova).

Sport 2

Strītbolā vīriešiem četrās apakšgrupās komandas cīnījās katra ar katru, spēles laiks 7 minūtes. Uzvaras apakšgrupās SZS KBde, MP, NAA un ŠB komandai. Pusfinālā NAA komanda ar rezultātu 4:2 uzvarēja SZS komandu, savukārt MP komanda ar rezultātu 6:5 sīvā cīņā uzvarēja ŠB komandu. Spēlē par 3. vietu ŠB komanda (dkar. Elvijs Ermanovskis, kar. Ivars Gruzda, kar. Raivo Nemiesis un kar. Kristaps Pērkons) ar rezultā­- tu 6:4 uzvarēja SZS komandu (lt. Elvijs Zirdziņš, lt. Edgars Kapustins, vlt. Rolands Kovalis un kar. Egons Baumanis). Finālspēlē NAA komanda (kadeti Matīss Čaupjonoks, Matīss Caune, Jānis Pūpols un Miks Leitāns) ar rezultātu 9:1 uzvarēja MP komandu (lt. Kaspars Indruška, kpr. Aleksejs Romanovs, dkar. Roberts Svjatoduhs un dkar. Armands Mežaraups).

Strītbolā sievietēm dalībnieces sacentās divās apakšgrupās pa 10 komandām katrā. Uzvaras savās apakšgrupās izcīnīja JSF un 3. ZSN komanda. Pusfinālā JSF komanda ar rezultātu 6:3 uzvarēja SZS komandu,
savukārt 3. ZSN komanda ar rezultātu 7:3 uzvarēja MP komandu. Spēlē par trešo vietu MP komanda (vlt. Zita Lavrinoviča, kpt. Kristīne Odriņa-Urbova, civ. Eva Kokoreviča un vsrž. Antra Jaunzeme) ar rezultātu 6:2 uzvarēja SZS komandu (lt. Linda Balalaiko, vlt. Anete Zahare, vsrž. Līga Nikovska un dkar. Ilze Stanka). Finālspēlē
3. ZSN komanda (kar. Kristīne Melberga, kpr. Laura Jansona, kpr. Inga Kjakste un
zs. Signe Berga) ar rezultātu 7:2 uzvarēja JSF komandu (kptlt. Vineta Sliede, bcm.
Ingūna Āboliņa, kpr. Lidija Grauba un kpr. Ilze Almane).

Sport 4

Minifutbolā komandas sacentās četrās apakšgrupās, spēles laiks 2×10 minūtes. Uzvaras savās grupās izcīnīja 2. ZSN, MP, NAA un JSF komanda. Pusfinālā 2. ZSN komanda ar rezultātu 1:0 uzvarēja NAA, savu­kārt MP komanda ar rezultātu 1:0 GS AB komandu. Spēlē par 3. vietu NAA
komanda (kadeti Edijs Čibulis, Toms Pērkons, Juris Spalva, Edgars Ungurs, Eldars Romanovskis, Oskars Kursišs, Aigars Kalnietis, Viktors Jankovskis, Alberts Pētersons un Aivars Brezinskis) ar rezultātu 2:0 uzvarēja GS AB komandu (kpr. Ervīns Kārkliņš, kpr. Jurģis Bicāns, kpr. Mārtiņš Strauss, dkar. Dainis Pokulis, dkar. Jānis Tērps, dkar. Andris Strelčs, kar. Reinis Bečs, kar. Toms Kurpnieks un kar. Kaspars Bičols). Finālspēlē MP komanda (dkar. Kristaps Žodziņš, kpt. Andrejs Arājs, dkar. Oskars Mežsargs, dkar. Māris Pokromovičs, dkar. Nauris Krastiņš, srž. Andris Dimants, dkar. Mārtiņš Vald­manis, dkar. Jānis Kadiķis, kpr. Raivis Brencāns, srž. Gatis Liepa) ar rezultātu 1:0 uzva­- rēja 2. ZSN komandu (srž. Dainis Nalivai­ko, kar. Rolands Putāns, kar. Vladislavs Breidaks, kpt. Valērijs Baranovskis, kar. Sandis Locāns, kar. Vladimirs Bistrovs un kpt. Edgars Līcītis).

Galda tenisā turnīrs norisinājās vienspēlēs, jāspēlē līdz diviem uzvarētiem setiem. Pēc grupu turnīru izspēles tika veidota fināla grupa. Pārliecinošu uzvaru izcīnīja vsrž. Helmuts Dežurovs (GS AB), uzvarot visās spēlēs. Otrajā vietā kar. Roberts Jakovičs (MVP), trešajā vietā SUV pārstāvis. Komandu vērtējumā 1. vieta MVP, otrajā vietā — MP komanda, bet trešajā vietā — GS AB komanda.

Komandieru daudzcīņā uzvaru izcīnīja plt. Gunārs Babris (NP), otrajā vietā brģen. Ivo Mogiļnijs (AŠ), trešajā vietā plt. Andris Kniploks (1. ZSN).

Kopvērtējumā pārliecinoša uzvara Militārās policijas komandai, sīvā cīņā otro vietu izcīnīja NAA komanda, trešo — 3. ZSN komanda.