Strādāsim kopā Latvijas valsts labā!

3. jūnijā Valsts prezidenta amatā ievēlēja Raimondu Vējoni. Aizklātā balsošanā, balsojot ar vēlēšanu zīmēm, piektajā vēlēšanu kārtā R. Vējoņa kandidatūru atbalstīja 55, bet pret bija 42 deputāti. Saskaņā ar Satversmi Valsts prezidents ir ievēlēts ar ne mazāk kā 51 balss vairākumu. Pašreizējā prezidenta Andra Bērziņa pilnvaras beigsies šā gada  7. jūlijā. Jaunā valsts prezidenta inaugurācijas ceremonija notiks 8. jūlijā.
3. jūnijā Valsts prezidenta amatā ievēlēja Raimondu Vējoni. Aizklātā balsošanā, balsojot ar vēlēšanu zīmēm, piektajā vēlēšanu kārtā R. Vējoņa kandidatūru atbalstīja 55, bet pret bija 42 deputāti. Saskaņā ar Satversmi Valsts prezidents ir ievēlēts ar ne mazāk kā 51 balss vairākumu. Pašreizējā prezidenta Andra Bērziņa pilnvaras beigsies šā gadda 7. jūlijā. Jaunā valsts prezidenta inaugurācijas ceremonija notiks 8. jūlijā.

8. jūlijā man būs gods pārņemt mūsu valsts prezidenta darba pienākumus. Vienlaikus es kļūšu par mūsu bruņoto spēku galveno vadoni un turpināšu darīt visu, kas būs manos spēkos, lai stiprinātu Latvijas drošību. 

Karavīri, it īpaši tie, kuri ir bijuši starptautiskajās misijās, labāk par jebkuru zina, ka drošība ir lielākā vērtība un valsts pastāvēšanas pamats. Krievijas agresija Ukrainā, ISIS džihādistu ekstrēmisti, karš daudzās Āfrikas valstīs, bēgļu problēma un terorisma draudi nozīmē, ka valsts aizsardzības spēja, Eiropas un transatlantiskā sadarbība ir izšķirošas mūsu valstij un mūsu cilvēku likteņiem. Visas citas pro-blēmas ir atrisināmas, ja ir miers. 

Pusotra gada darbs aizsardzības ministra amatā bija smaga darba laiks. Esmu pateicīgs visiem, kuri noticēja, ka mans galvenais mērķis ir dot ieguldījumu kopējā darbā politiskā līmenī, un uzskatu, ka mums visiem kopā ir izdevies pēdējā gadā Latvijas aizsardzības jomā iezīmēt būtisku izrāvienu — pieņemt svarīgus lēmumus par nākotnes attīstību, stiprināt Baltijas valstu un Polijas, Ziemeļeiropas valstu savstarpēju un NATO kopējo sadarbību, konsekventi turpināt uzsākto. 

Mēs šodien jau varam būt droši, ka mūsu aizsardzības spēja ir pietiekama, lai nodrošinātu atturēšanas politiku. Bet darbs ir jāturpina, un nav pieļaujama apstāšanās, paļaušanās tikai uz sabiedrotajiem un nekonsekvence. Mums ir vēl ļoti daudz jāizdara, lai stiprinātu mūsu aizsardzības spējas, un svarīgi ir saglabāt fokusu, prioritātes, nepaļauties populistiskam spiedienam. 

Prioritāšu, kuras atlikt nedrīkst, jau ir daudz — agrā brīdināšana, ātrā reaģēšana, uzņemošas valsts spēja un sabiedroto klātbūtnes palielināšana, mūsu bruņoto spēku apjoma palielināšana, sasniedzot skaitlisko sastāvu — 6000 profesionālajā dienestā, 8000 — Zemessardzē, 3000 — aktīvajā rezervē. Mums jāturpina atbalstīt mūsu jaunatnes vēlme izaugt par Tēvzemes patriotiem. Karavīriem, zemessargiem un jaunsargiem jābūt ekipējumam, bruņojumam, infrastruktūrai — tas prasa pārdomātus lēmumus, darbu un ieguldījumus. 

Tā būs nākamā ministra politiskā atbildība, un es sekošu līdzi tam, lai aizsardzība, bruņoto spēku attīstība, kas ir ilgtermiņa darbs, tiktu darīts no dienas dienā, gadiem. 

Vienlaikus aicinu atcerēties, ka bruņoto spēku spējas ir atkarīgas no katra karavīra, virsnieka, instruktora, zemessarga un aizsardzības jomas darbinieka. Vislielākā atbildība gulstas uz komandieriem visos līmeņos — jūs esat mūsu armijas mugurkauls un no jūsu spēka, izturības, un mērķtiecības ir atkarīga armijas un valsts nākotne. 

Sagaidīsim Latvijas simtgadi — lepni par paveikto darbu un pārliecināti par nākotni!

Jūsu aizsardzības ministrs
un jaunievēlētais Valsts prezidents
Raimonds Vējonis