Sporta ziņas

NBS čempionātā krosā uzvaru izcīna zemessargi
Šā gada 10. septembrī Kadagā norisinājās NBS čempionāts krosā. Sacensībās piedalījās vairāk nekā 70 karavīri un zemessargi no dažādām vienībām. Sacensību dienā laika apstākļi bija ideāli piemēroti skriešanai, trase — nomarķēta. Tika izveidots skriešanas aplis aptuveni 1500 m garumā. Sievietēm bija jāveic 2 apļi, tātad aptuveni 3 km gara distance, vīriešiem V-1 un V-2 vecuma grupām — 3 apļi, aptuveni 4,5 km, bet V-3 grupai — 2 apļi, aptuveni 3 km.

DSC_0040 DSC_0046 DSC_2307

Absolūti labāko rezultātu sieviešu konkurencē uzrādīja vec. zs. Kristīne Bertuka (ZS St. Bn), kura distanci veica 12:21, aiz sevis atstājot vec. zs. Aļonu Meļņiku (2. ZSN; 12:41) un kadeti Gerdu Miglavu (12:52).

S-2 vecuma grupā uzvaru izcīnīja kpt. Rudīte Everte (MVP; 12:58), otrajā vietā kpr. Maruta Anspaka (SZS;13:39), trešajā — kpt. Liene Rozenberga (MVP; 14:44).

S-3 vecuma grupā nepārspēta palika srž. Inita Volāne (3. RNC; 14:07), otrajā vietā kpr. Iveta Priedīte (3. RNC; 14:33), trešajā — bcm. Margita Roste (JSF; 17:06).

Profesionālā dienesta (PD) karavīru konkurencē uzvara kadetei Gerdai Miglavai, otrā vieta kpt. Rudītei Evertei (MVP), bet trešā — lt. Elīnai Kārkliņai (SZS).

Vīriešu konkurencē absolūtajā vērtējumā nepārspēts palika vec. zs. Andris Jubelis (2. ZSN; 15:15), otrajā vietā zs. Jānis Razgalis (2. ZSN; 15:24), trešajā — zs. Āris Brantevics (ZS St. Bn; 15:4).

V-2 grupā uzvaru izcīnīja kpt. Ģirts Volframs (AŠ; 16:43), otrajā vietā kpt. Oskars Blaus (MP; 16:52), trešajā vietā kpr. Sandris Šika (3. RNC; 17:07).

V-3 grupā uzvaru izcīnīja vec zs. Ēriks Melkurs (22. KB; 12:38), otrajā — maj. Aldis Grudinskis (3. RNC; 12:39), trešajā — plt. Roberts Drāke (17. PABN; 12:52).

PD konkurencē uzvara srž. Guntim Māliņam (SzS; 15:56), otrā vieta lt. Artjomam Rekuņenko (GS AB; 16:20), trešā vieta kpt. Ģirtam Volframam (AŠ; 16:43).

Komandu vērtējumā 14 komandu konkurencē nepārspēta palika 2. ZSN komanda (vec. zs. Aļona Meļņika, vec. zs. Andris Jubelis, zs. Jānis Razgalis un zs. Mārtiņš Sārs). Otrajā vietā SZS komanda (lt. Elīna Kārkliņa, srž. Guntis Māliņš, dkar. Salvis Žīgurs un srž. Sergejs Kolosovs), bet trešā vieta ZS St. Bn komandai (vec. zs. Kristīne Bertuka, zs. Āris Brantevics, zs. Mikus Žagata un zs. Arnis Hansons).

Sagatavojusi NBS Sporta kluba FSSN
vec. apmācības instruktore
kaprāle Ilze Volframa.

Foto— Rainelda Zamure.

Mūsu karavīri labi startē čempionātā militārajā pieccīņā
pieccīņaNo 9. līdz 11. septembrim Vācijā, Minhenē norisinājās CISM reģionālais čempionāts militārajā pieccīņā. Sacensībās piedalījās 36 dalībnieki no 8 valstīm, to skaitā arī divi karavīri no Latvijas. Dižkareivis Dainis Stepe (NBS Sporta klubs) ar rezultātu 5292 punkti izcīnīja 9. vietu, savukārt kapteinis Māris Ābele (Militārā policija) ar 5199 punktiem ierindojās 12. vietā. Latvijas karavīru nākamā dalība sacensībās paredzēta 6. pasaules karavīru sporta spēlēs, kas no 28. septembra līdz 13. oktobrim notiks Dienvidkorejā.

Latvijas pludmales volejbolistiem panākumi Vācijā

volejbols2No 7. līdz 11. septembrim Vācijas pilsētā Vārendorfā notika 19. CISM reģionālais čempionāts pludmales volejbolā. Sacensībās piedalījās 28 pludmales volejbola pāri. Sieviešu konkurencē uzvaru izcīnīja Latvijas pārstāves: zemessardze Ilze Liepiņlauska un zemessardze Sanda Ragozina (17. PABN). Viņas fināla cīņā pārliecinoši ar rezultātu 2:0 (21:6 un 21:15) pieveica vācietes Elki Kadseivitsu un Dianu Lencu. Vīriešu konkurencē 4. vietu izcīnīja majors Vents Graudiņš (NBS Sporta klubs) un kaprālis Klāvs Zaļkalns (Štāba bataljons), kuri sīvā cīņā par 3. vietu ar rezultātu 1:2 (21:14, 18:21 un 13:15) tomēr piekāpās Kataras pārstāvjiem Tameram Abdelrasoulam un Abdelazīvam Khalloufam. Dalītu 5./8.vietu sacensībās izcīnīja dižkareivis Mārtiņš Eglītis (NBS Sporta klubs) un kaprālis Jānis Graudiņš (Militārā policija).