Sporta ziņas

Dienvidkorejā Latvijas komanda izcīna četras medaļas

No 2. līdz 12. oktobrim Dienvidkorejā, Mungjonā  norisinājās Starptautiskās militārās sporta asociācijas (CISM) organizētās  6. pasaules karavīru sporta spēles. Sacensībās piedalījās 8700 dalībnieki no 110 valstīm, tai skaitā 23 karavīri un zemessargi no Latvijas bruņotajiem spēkiem. Sacensības norisinājās 24 sporta veidos, un Latvijas sportisti piedalījās septiņos sporta veidos: orientēšanās disciplīnā, militārajā pieccīņā, šaušanā, modernajā pieccīņā, brīvajā cīņā, džudo un vieglatlētikā. Latvijas sportisti bija starp tiem 58 valstu sportistiem, kuri izcīnīja medaļas. Orientieristu izcīnītās divas sudraba un divas bronzas medaļas iegūto medaļu kopvērtējumā Latviju ierindoja 42. vietā.

Sports pare koreju1

Vecākā zemessardze Aija Skrastiņa izcīnīja 3. vietu vidējās distances orientēšanās sacensībās. Uzvarētajai no Krievijas viņa zaudēja divas minūtes un trīs sekundes. Šajā disciplīnā 6. vietu izcīnīja zemessardze Laura Vīķe (+4:47), bet leitnante Elīna Kārkliņa, ierindojās 36. vietā no 60 finišu sasniegušajām sportistēm.

Vīriešu orientēšanās sacensībās 11. vietu izcīnīja zemessargs Edgars Bertuks, bet zemessargs Mārtiņš Sirmais un vecākais zemessargs Andris Jubelis ieguva attiecīgi 20. un 22. vietu. Zemessargs Artūrs Pauliņš un leitnants Artjoms Rekuņenko tika diskvalificēti.

Garās distances orientēšanās sacensībās 3. vietu izcīnīja zemessardze Laura Vīķe. No uzvarētājas Krievijas pārstāves viņa atpalika par piecām minūtēm un 40 sekundēm. Savukārt vecākā zemessardze Aija Skrastiņa ierindojās augstajā piektajā vietā, atpaliekot vēl par 53 sekundēm, bet leitnante Elīna Kārkliņa ieņēma 27. vietu. 15 komandu vērtējumā sieviešu izlase ieguva sudraba medaļu. Komandu vērtējumā summēja trīs labākos rezultātus kā vidējā, tā arī garajā distancē.

Vīriešu orientēšanās sacensībās garajā distancē vecākais zemessargs Andris Jubelis izcīnīja 5. vietu, zemessargs Artūrs Pauliņš ieņēma 20. vietu, zemessargs Mārtiņš Sirmais — 27. vietu, zemessargs Edgars Bertuks — 30. vietu, bet leitnants Artjoms Rekuņenko — 54. vietu.  Orientēšanās sacensībās sieviešu komanda, kurā startēja leitnante Elīna Kārkliņa, vecākā zemessardze Aija Skrastiņa un zemessardze Laura Vīķe, izcīnīja 2. vietu stafetes sacensībās.

Modernās pieccīņas sportists kaprālis Deniss Čerkovskis, lai arī pirms tam kvalificējās finālam, finālsacensībās palika 34. vietā, kopā iekrājot 1232 punktus. Visaugstvērtīgāko rezultātu sportists sasniedza paukošanā, kur ar 204 punktiem ieņēma 23. vietu. Modernās pieccīņas sportisti kaprāle Jeļena Rubļevska un kaprālis Deniss Čerkovskis jauktās stafetes sacensībās palika 10. vietā. Peldēšanas sacensībās viņi uzrādīja sliktāko rezultātu no 12 izlasēm, paukošanā labāko, jāšanā — sesto rezultātu, bet apvienotajā skriešanas un šaušanas disciplīnā Latvijas komanda atkal bija pēdējā.

Piecas dienas ilgušajās sacensībās militārajā pieccīņā dižkareivis Dainis Stepe izcīnīja 33. vietu. Ar izcīnīto ceturto vietu šķēršļu joslā (4. labākais rezultāts) un 8 km krosa disciplīnā viņš no 69. vietas  pacēlās uz 33. vietu kopvērtējumā. Kapteinis Māris Ābele sacensībās izcīnīja 53. vietu, seržants Aleksejs Orlovs — 99. vietu, bet kapteinis Oskars Blaus ierindojās 102. vietā. Sacensībās startēja 142 sportisti. Komandu vērtējumā Latvijas sportisti ierindojās 12. vietā no 26 valstīm. Latvijas militārās pieccīņas komanda, kurā startēja kapteinis Oskars Blaus, kapteinis Māris Ābele, dižkareivis Dainis Stepe un seržants Aleksejs Orlovs, izcīnīja 13. vietu šķēršļu joslas stafetē.

Sacensībās sievietēm ātršaušanā ar pistoli  no 25 metru distances zemessardze Inga Eizengrauda ieņēma 34. vietu. Pirms tam kvalifikāciju šajās sacensībās nepārvarēja zemessardze Ieva Simsone un zemessardze Laila Pētersone. Komandu vērtējumā Latvija ierindojās 13. vietā no 16 valstīm. Militārajā ātršaušanā ar pistoli 25 metru distancē zemessardze Inga Eizengrauda ieņēma 43. vietu 46 dalībnieču konkurencē. Šāvējs zemessargs Dainis Upelnieks ieņēma 22. vietu apaļajā stenda šaušanā, piecās sesijās iekrājot 114 punktus.

Brīvajā cīņā 9. vietu izcīnīja dižkareivis Andris Ozoliņš-Ozols, kas svara kategorijā līdz 86 kilogramiem guva uzvaru pirmajā cīņā, bet pēc tam piedzīvoja zaudējumu gan ceturt­daļfinālā, gan gandarījuma turnīra pirmajā duelī.

Džudiste kapteine Linda Circene, kas startēja svara kategorijā līdz 57 kilogramiem, izstājās pēc pirmās cīņas.

Vieglatlētikas sacensībās zemessargs Jānis Razgalis 800 metru skrējienā tika pusfinālā (rezultāts 1:55.05), bet nekvalificējās finālam, savukārt 1500 metru distancē ar rezultātu 3:58.30 ieguva 16. vietu un arī nekvalificējās finālam.

Paukošanā ar špagu Latvijas pārstāve kaprāle Jeļena Rubļevska apakšgrupu turnīrā no sešām cīņām uzvarēja piecās un kvalificējās izslēgšanas cīņām. Astotdaļfinālā Jeļena Rubļevska ar rezultātu 15:5 uzvarēja Luksemburgas sportisti Lisu Fautšu, bet ceturtdaļfinālā Jeļena ar rezultātu 9:15 zaudēja Evai Nelipai no Polijas. Kopvērtējumā kaprālei Jeļenai Rubļevskai 5./8. vieta 31 dalībnieces konkurencē.

7. pasaules karavīru sporta spēles notiks 2019. gadā Ķīnā.

Sagatavojusi NBS Sporta kluba FSSN
vec. apmācības instruktore
kaprāle Ilze Volframa.

ASK/LSPA pirmajā mājas spēlē uzvarēja Ludzas «Latgols» ar rezultātu 28:23. Foto — Haralds Fiļipovs.
ASK/LSPA pirmajā mājas spēlē uzvarēja Ludzas «Latgols» ar rezultātu 28:23.

Pēc apvienošanās 2015./2016. gada sezonā ASK/LSPA handbola virslīgas komandā spēlē profesionālā dienesta karavīri, zemessargi un studenti. Foto — Haralds Fiļipovs.