Sporta ziņas

No šā gada 27. līdz 29. janvārim Rīgā norisinājās NBS čempionāts florbolā.
Šogad sacensībās sieviešu konkurencē startēja septiņas komandas (Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija (NAA), Sauszemes spēku kājnieku brigāde (SZS KBde), Gaisa spēku aviācijas bāze (GS AB), Štāba bataljons (ŠB), 3. reģionālais nodrošinājuma centrs (3. RNC), Zemessardzes Studentu bataljons (ZS St. Bn) un Militārā policija (MP)). Vīriešu sacensības norisinājās divās līgās. NBS čempionātos 2. līgā nedrīkst piedalīties komandas, kuru sastāvā spēlē Latvijas florbola virslīgas, 1. līgas un Latvijas izlases spēlētāji.

Sacensībās 1. līgā vīriešiem piedalījās sešas komandas (Kājnieku skola (KS), SZS KBde, NAA, GS AB, ŠB un Jūras spēku flotile (JSF)), bet 2. līgā šogad piedalījās astoņas komandas (MP, 3. RNC, 17. pretgaisa aizsardzības bataljons (17. PABN), 2. Zemessardzes novads (2. ZSN), St. Bn, Apvienotais štābs (AŠ), Mācību vadības pavēlniecība (MVP) un Nodrošinājuma pavēlniecība (NP)).

Sacensību pirmajās dienās notika apakšgrupu spēles, kurās noskaidrojās tās komandas, kuras sacensību pēdējā dienā piedalījās izslēgšanas spēlēs. 1. līgā labākos rezultātus apakšgrupās uzrādīja GS AB, SZS KBde, NAA un KS, 2. līgā — MP, 17. PABN, 2. ZSN un 3. RNC, bet sievietēm — SZS KBde, ŠB, NAA un GS AB. Izslēgšanas spēlēs sievietēm SZS KBde komanda ar rezultātu 2:1 uzvarēja GS AB, savukārt NAA ar rezultātu 1:0 ŠB komandu. Spēlē par 3. vietu uzvarētāju komandu noteica tikai pēcspēles soda metieni, kuros GS AB ar rezultātu 2:1 uzvarēja ŠB komandu. Savukārt fināla spēlē NAA ar rezultātu 1:0 pieveica SZS KBde komandu. Uzvarētājas atkal tika noteiktas tikai pēc soda metienu izpildes, kur savu meistarību demonstrēja NAA kadete Lība Daija Mikova.

Vīriešiem 1. līgas izslēgšanas spēlēs KS komanda ar rezultātu 1:0 uzvarēja GS AB komandu, savukārt SZS KBde komanda ar rezultātu 5:0 sagrāva NAA komandu. Spēlē par 3. vietu 1. līgā sacentās NAA komanda pret GS AB komandu, uzvaru ar rezultātu 2:1 izcīnīja NAA komanda. 1. līgas finālspēlē ar rezultātu 2:0 KS komanda uzvarēja SZS KBde komandu. Finālspēlē vārtus guva seržants Rolands Ozoliņš un kareivis Ritvars Neupakojevs.

2. līgas izslēgšanas spēlēs MP komanda ar rezultātu 4:3 uzvarēja 2. ZSN komandu, savukārt 3. RNC komanda ar rezultātu 2:1 uzvarēja 17. PABN komandu. Spēlē par
3. vietu 17. PABN ar rezultātu 2:1 uzvarēja 2. ZSN komandu. 2. līgas finālspēlē MP komanda ar rezultātu 3:1 uzvarēja 3. RNC komandu. Finālspēlē vārtus guva dižkareivis Juris Kjahars un dižkareivis Oskars Mežsargs (abi MP), un dižkareivis Jānis Novikovs (3. RNC). 

Hobijs — ultramaratons
Psiholoģe Gunta Amoliņa ikdienā nodarbojas ar rekrutējamo karavīru atlasi NBS MVP RAC Psihodiagnostikas daļā. Brīvajā laikā viņa skrien, daudz skrien…

Hobijs 2Pusaudžu gados nodarbojusies ar akadēmisko airēšanu, skrējusi skolā krosus. Pirmajās oficiālajās skriešanas sacensībās piedalījusies 2011. gadā, Rīgas maratonā noskrienot īsāko, 5 km distanci. Katru nākamo gadu distance pagarināta — 2012. gadā noskrieti 10 km, pēc gada — pusmaratons, bet vēl pēc gada jau pirmais maratons. 2015. gadā Gunta skrēja savu pirmo ultramaratonu — 107 km no Rīgas līdz Valmierai, finišu sasniedzot pēc 14.03:52 un ierindojoties 9. vietā sieviešu konkurencē.

2015. gada septembrī Nīderlandē, Vinshotenā Gunta piedalījās pasaules un Eiropas čempionāta 100 km skrējienā. Latvijas sieviešu izlase ieguva 10. vietu pasaulē un astoto — Eiropā. Individuālajā vērtējumā Guntai 50. vieta pasaulē un 34. vieta Eiropā, rezultāts 10.06:42. Pagājušā gada decembrī Katarā, Dohā Gunta startēja pasaules čempionātā 50 km skrējienā, un Latvijas sieviešu izlase ieguva 4. vietu, bet individuālajā vērtējumā Guntai 21. vieta (4.37:06).

Gunta skrien visdažādākās distances. 2015. gadā sešās dažādās skriešanas sacensībās viņa kāpa uz goda pjedestāla, distanču garums bija no 2 līdz 15 km. Guntai patīk arī orientēšanās sports un peldēšana, un agrāk viņa aizrāvusies ar viduslaiku zobencīņām. Tomēr sirdij vistuvākā ir skriešana — šogad viņa jau paspējusi tikt pie bronzas medaļas 24 km taku skrējienā. Gunta sevi uzskata par amatieri, skrien bez trenera, to dara savam priekam. Daudz skrien dabā. Arī šajā gadā Gunta centīsies tikt izlases sastāvā kādā no ultramaratonu čempionātiem. Vai izdosies — to rādīs laiks.

Baltijas karavīru ziemas sporta spēles
Baltijas karavīru ziemas sporta spēles tiek rīkotas kopš 2014. gada, kad tās pirmo reizi norisinājās Latvijā (Cēsīs un Valmierā). Šogad no 15. līdz 18. februārim Baltijas karavīru ziemas spēles notika Igaunijas pilsētās Tartu un Viru. Tajās piedalījās 200 Baltijas valstu karavīri, zemessargi un jaunsargi. Latvijas delegācija tika pārstāvēta ar 48 sportistiem, kuri startēja četros sporta veidos: distanču slēpošanā, biatlonā, zemledus makšķerēšanā un hokejā.

Sport MG_0103

Biatlonā jaunsargiem bija jāveic 3 km gara distance ar divām šaušanām (guļus un stāvus). Latvijas pārstāve Krista Razgale ar trijām kļūdām stāvus šaušanā uzrādīja rezultātu 10:59 un izcīnīja otro vietu, Elīnai Radziņai četras kļūdas stāvus šaušanā un 4. vieta (12:53). Jauniešu konkurencē labākais no latviešiem bija Jēkabs Putniņš, kurš ar trijām kļūdām stāvus šaušanā uzrādīja rezultātu 10:30 un ierindojās dalītā 4./5. vietā. Vīriešu konkurencē 7,5 km distancē bronzas medaļu izcīnīja dižkareivis Gints Rozenbergs (24:33, 2 kļūdas). Dižkareivim Artūram Švūkstam 5. vieta (26:06, 2 kļūdas), kaprālim Jānim Pleikšnim 6. vieta (27:02, 3 kļūdas). 5 km jauktajā stafetē biatlonā jaunsargiem Latvijas 1. komandai (sastāvā Krista Razgale un Jēkabs Putniņš) uzvara. Rezultāts 17:41 (4 kļūdas stāvus šaušanā Jēkabam), un par 15 sekundēm apsteigti otrās vietas ieguvēji — Igaunijas 1. komanda. Diemžēl sieviešu konkurencē Latvijas komanda netika pārstāvēta.

Distanču slēpošanā jaunsargiem bija jāveic 2 km gara distance jaunietēm un 3 km distance jauniešiem. Elizabete Paura uzrādīja rezultātu 7:18 un izcīnīja bronzas medaļu, savukārt jauniešu konkurencē — bronzas medaļa Linardam Cvetkovam (8:29). Sieviešu konkurencē labākā no Latvijas komandas bija seržante Kitija Stesele, kura 3 km distanci veica 10:24 un ierindojās 4. vietā. Vīriešu konkurencē 5 km distancē labāko rezultātu no Latvijas komandas sasniedza zemessargs Andris Kivlenieks (13:42), 5. vieta. Jauktajā distanču slēpošanas stafetē jaunsargiem 4 km distancē Latvijas komandām (Elizabete Paura un Linards Cvetkovs, otrajā — Ramona Pētersone un Leonards Kaspars) tikai 4. un 5. vieta. Jauktajā stafetē karavīriem Latvijas 1. komanda (seržante Kitija Stesele un zemessargs Andris Kivlenieks) 6 km distancē izcīnīja 6. vietu (17:02).

Hokeja turnīrā Latvijas komanda ar rezultātu 4:7 piekāpās Igaunijas komandai un ar rezultātu 4:2 uzvarēja Lietuvas komandu, tādējādi ierindojoties 2. vietā. Vislabākos rezultātus šajās sacensībās guva Latvijas komanda zemledus makšķerēšanā. Individuālajā konkurencē Latvijas pārstāvjiem dubultuzvara, pirmā vieta seržantam Edmundam Fadiņam, otrā vieta leitnantam Arturam Baltajam, ceturtā vieta majoram Mārim Kārkliņam. Latvijas komandai šajā disciplīnā arī pārliecinoša uzvara komandu vērtējumā.

Nākamās Baltijas karavīru ziemas spēles notiks Latvijā.

Sagatavojusi kaprāle Ilze Volframa, NBS Sporta kluba Fiziskās sagatavošanas un sporta nodaļas vecākā apmācības instruktore.