Sporta ziņas

NBS pludmales volejbolistiem veiksmīgs starts Vācijā

No šā gada 4. līdz 8. jūlijam Vācijas pilsētā Vārendorfā norisinājās 20. CISM organizētā atklātā Eiropas kausa izcīņa pludmales volejbolā. Sacensībās piedalījās dalībnieki no septiņām valstīm, to skaitā septiņi karavīri un zemessargi no Latvijas Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem.

sports-1

Sieviešu konkurencē zemessardzes Ilze Liepiņlauska un Sanda Ragozina (ZS 17. pretgaisa aizsardzības bataljons) apakšgrupu turnīrā ar rezultātu 2:0 (21:5 un 21:7) uzvarēja Vācijas pārstāves Elki Kadzeviču un Sinu Kostorzu, bet ar rezultātu 0:2 (18:21 un 19:21) sīvā cīņā zaudēja brazīlietēm Taisai Fereirai un Fabiolai Konstancio. Tāpat Ilze un Sanda sīvā cīņā ar rezultātu 0:2 (16:21 un 21:23) piekāpās Ķīnas pārstāvēm Bai Bingai un Li Jiangai. Ceturtdaļfinālā Ilze un Sanda ar rezultātu 0:2 (18:21 un 16:21) zaudēja brazīlietēm Andželai Vierai un Vanildai Leao, kuras vēlāk kļuva par turnīra uzvarētājām. Kopvērtējumā Latvijas pārstāvēm 5./8. vieta.

Vīriešu konkurencē 39 pāri sākumā sacentās 10 apakšgrupās. Latvijas komandas pārstāvji majors Vents Graudiņš (NBS Sporta klubs) un kaprālis Klāvs Zaļkalns (Štāba bataljons) apakšgrupu turnīru noslēdza ar trim uzvarām trijās spēlēs, tāpat arī dižkareivis Mārtiņš Eglītis (NBS Sporta klubs) un kareivis Reinis Zelčs (Štāba bataljons) izcīnīja trīs uzvaras trijās spēlēs.

Latvijas/Vācijas duets majors Romāns Rudens (Nodrošinājuma pavēlniecība) un Kristiāns Rughs savā apakšgrupā izcīnīja divas uzvaras trijās spēlēs. Izslēgšanas spēlēs, kas norisinājās pēc divmīnusu sistēmas, Latvijas/ Vācijas duets Rudens/Rughs ar rezultātu 1:2 (15:21; 21:12 un 10:15) zaudēja Vācijas pārstāvjiem Knetčam/Reifam un ar rezultātu 0:2 (10:21 un 12:21) ķīniešiem J. Liu/V. Liu, tādējādi izstājoties no turpmākajām cīņām un sacensību kopvērtējumā iegūstot 17./24. vietu.

Eglītis/Zelčs izslēgšanas spēles sāka ar uzvaru pār vāciešiem Huskenu/Fricki-Jakobu, rezultāts 2:0 (21:5 un 21:11), tad sekoja zaudējums ar rezultātu 1:2 (21:19;17:21 un 7:15) brazīliešiem Gomesam/Vanderlejam, uzvara ar rezultātu 2:0 (21:19 un 21:14) pār nīderlandiešiem Kroku/Nobelu un arīdzan uzvara ar rezultātu 2:0 (21:19 un 21:13) pār Frijteru/Vandevālu. Latvijas pārstāvjiem Graudiņam/Zaļkalnam pirmā kārta bija brīva, otrajā kārtā uzvara pār kipriešiem Liotati/Zorbi ar rezultātu 2:1 (21:19; 19:21 un 15:6), vēlāk zaudējums Kataras pārstāvjiem Khalloufam/ Sammoudam 1:2 (19:21; 21:17 un 8:15). Astotdaļfinālā Latvijas dueti tikās savā starpā, sīvā cīņā ar rezultātu 2:1 (17:21; 22:20 un 15:13) pārāki bija Graudiņš/Zaļkalns. Ceturtdaļfinālā Graudiņš/Zaļkalns ar rezultātu 1:2 (12:21; 24:22 un 15:17) zaudēja vāciešiem Betcienam/Šneideram. Turnīra kopvērtējumā Latvijas NBS pārstāvjiem V. Graudiņam/K. Zaļkalnam – 7./8. vieta, bet M. Eglītim/R. Zelčam – 9./12. vieta.

Foto — www.facebook.com/CISM-Europe.

Mūsējo uzvaras Baltijas karavīru sporta spēlēs

No šā gada 19. līdz 22. jūlijam Lietuvas pilsētā Kauņā norisinājās 14. Baltijas karavīru sporta spēles. Karavīri sacentās 10 sporta veidos: mini futbolā, pludmales volejbolā, strītbolā, šahā, sporta makšķerēšanā, šaušanā, orientēšanās disciplīnā, vasaras biatlonā, svarcelšanā un galda tenisā. Savā starpā sacentās arī Baltijas valstu jaunsargi (virves vilkšanā, vasaras biatlonā, šķēršļu joslā un strītbolā). Latviju šajās sacensībās pārstāvēja 75 karavīri, zemessargi un jaunsargi.

sports-2

Svaru bumbu celšanā kad. Armands Semjonovs izcīnīja otro vietu svara kategorijā līdz 68 kg (70 punkti), klt. Guntis Leimanis arī izcīnīja otro vietu, bet svara kategorijā līdz 78 kg (136 p.). Savukārt kad. Konstantīnam Rudko svara kategorijā līdz 95 kg (84 p.) — trešā vieta. Komandu vērtējumā Latvijas komandai otrā vieta.

Šaušanā ar šauteni M14 (attālums līdz mērķim — 300 m) labāko rezultātu no Latvijas komandas uzrādīja zs. Kristians Vuļš, izcīnot 6. vietu (164 p.). Komandu vērtējumā Latvijas šāvējiem trešā vieta.

Orientēšanās sacensībās individuāli visātrāk 7,6 km distanci ar 7 kontrolpunktiem no Latvijas komandas veica srž. Guntis Māliņš (50:18), izcīnot 2. vietu 19 dalībnieku konkurencē. Komandu vērtējumā Latvijas orientieristiem (srž. Guntis Māliņš, lt. Artjoms Rekuņenko, kad. Emīls Henrijs Taube un lt. Elīna Kārkliņa) — otrā vieta.

Sporta makšķerēšanas individuālajās sacensībās uzvaru izcīnīja lt. Arturs Baltais, komandu vērtējumā Latvijas komandai (lt. Arturs Baltais, vsrž. Deniss Artamonovs un zs. Pēteris Lideris) — otrā vieta.

Galda tenisā Latvijas komandas dalībnieki vsrž. Helmuts Dežurovs un kar. Armands Šteins pārliecinoši uzvarēja Igaunijas komandu (5:0), bet ar tādu pašu rezultātu zaudēja Lietuvas komandai, tādējādi izcīnot otro vietu.

Vasaras biatlonā individuāli labākos rezultātus no Latvijas komandas uzrādīja lt. Elīna Kārkliņa, izcīnot 1. vietu (14:19), un kpt. Oskars Blaus, izcīnot 2. vietu (11:43). Komandu vērtējumā Latvijas komandai (kpt. Oskars Blaus, lt. Elīna Kārkliņa, lt. Artjoms Rekuņenko  un dmtr. Uldis Briedis) — 1. vieta.

Šaha individuālajās sacensībās uzvarēja zs. Valērijs Rižihs (6 punkti), arī komandu vērtējumā Latvijas komandai (zs. Valērijs Rižihs, dkar. Jānis Slaidiņš un srž. Māris Noviks) uzvara (13 punkti).

Pludmales volejbola sacensībās uzvaru guva Latvijas I komanda (kpr. Jānis Graudiņš un kpr. Artis Lācis), savukārt trešajā vietā Latvija II komanda (maj. Romāns Rudens un dkar. Mārtiņš Eglītis). Arī sieviešu konkurencē uzvara Latvijas komandai — zs. Sigitai Lapiņai un zs. Zanei Leikumai.

Strītbolā sešu komandu konkurencē Latvija I komandai (dmtr. Matīss Caune, mtr. Matīss Čaupjonoks un zs. Edijs Stiebriņš) — 3. vieta, bet Latvija II komandai (kar. Raivo Lemiesis, kar. Kristaps Pērkons un kar. Ivars Gruzdas) — 5. vieta.

Mini futbola sacensībās Latvijas komanda ar rezultātu 8:5 uzvarēja Lietuvas komandu, bet ar rezultātu 7:3 zaudēja Igaunijas pārstāvjiem.

Jaunsargi sacentās divās vecuma grupās (12—15 un 16—18 gadi). Latvijas Jaunsardzes komanda, kurā startēja Gvido Bambulis, Leonards Kaspars, Emīls Vaļickis, Alise Petrika, Marina Vīksniņa, Gustavs Galvans, Raitis Kaspars, Jānis Šķirpāns,  Ērika Jermacāne un Sanija Ozoliņa, demonstrēja lielisku fizisko sagatavotību, gūstot uzvaru piecās no septiņām disciplīnām: šķēršļu joslā gan jaunākajā, gan vecākajā grupā, virves vilkšanā, vasaras biatlonā (vecākajā grupā), strītbolā (vecākajā grupā) un kopvērtējumā. Jaunākās vecuma grupas jaunsargi izcīnīja otro vietu vasaras biatlonā un trešo vietu strītbolā.

Nākamgad Baltijas karavīru vasaras sporta spēles notiks Igaunijā.

Sagatavojusi NBS Sporta kluba Fiziskās sagatavošanas un sporta nodaļas
vecākā apmācības instruktore 
seržante Ilze Volframa

Zemessargs Dainis Upelnieks startē Riodežaneiro 

sportam

Latvijas šāvējs zemessargs Dainis Upelnieks (ZS 54. inženiertehniskais bataljons), saņēmis speciālo atļauju jeb wild card, devās uz  Riodežaneiro, lai piedalītos olimpiskajās spēlēs. Sacensībās apaļajā stendā viņš izcīnīja 14. vietu. D. Upelnieks kvalifikācijā nopelnīja 119 no 125 iespējamajiem punktiem. Pirmajās trīs sesijās Latvijas šāvējs pieļāva piecas kļūdas, kas pēc pirmās dienas deva 70 punktus un 15. pozīciju. Nākamajā dienā atlikušajās divās sesijās viņš nesašāva tikai vienu no 50 mērķiem, kas ļāva pacelties uz 14. vietu. Īpaši sekmīga bija pēdējā kārta, kur latvietis sašāva visus 25 šķīvjus. Finālā iekļūst seši labākie sportisti.

Foto — Romāns Kokšarovs.