Sporta ziņas

Noslēgusies 2014. gada čempionātu sezona

Atzīmējot Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Sporta kluba 20. gadadienu,
11. decembrī Rīgā, Krustabaznīcas ielā 9, norisinājās NBS čempionāti pneimatiskajā šaušanā, šahā un peldēšanā, kā arī tika noskaidrotas labākās komandas NBS 1. līgas čempionātos telpu futbolā, florbolā, basketbolā un volejbolā.

Sacensību dienu atklāja KS un MP futbolisti, noskaidrojot šā gada čempionāta zelta un sudraba medaļu ieguvējus telpu futbolā. Pirmā puslaika pirmajās trijās minūtēs laukumā dominēja KS futbolisti, izvirzoties vadībā ar 2:1, tomēr līdz puslaika pārtraukumam spēles iniciatīvu lēnām bija pārņēmuši MP futbolisti. Rezultāts uz tablo jau 3:3. Spēles otrajā puslaikā MP komandai izdevās pārspēt pretinieku komandas vārtsargu vēl četras reizes, uz ko KS spēlētāji spēja atbildēt ar vienu vārtu guvumu. Tādējādi spēlē skaistu uzvaru ar 8:3 svinēja MP futbolisti, iegūstot čempionāta zelta medaļas. Rezultatīvākais spēlētājs šoreiz izrādījās dkar. M. Valdmanis (MP), savas komandas labā gūstot piecus vārtus, bet par finālspēles labākajiem spēlētājiem tika atzīti kar. M. Bincis (KS) un kpr. G. Gabrāns (MP).

Sporta kluba 20. gadadiena

Līdztekus sporta spēļu fināliem badmintona un tenisa zālēs norisinājās NBS čempionāti pneimatiskajā šaušanā un šahā, bet peldbaseinā tika noskaidroti labākie peldētāji Baltijas reģionālajā un NBS čempionātā peldēšanā.

Par 2014. gada Baltijas reģionālā čempionāta uzvarētāju kļuva zs. J. Freimanis (ZS St. Bn), 100 metru brīvā stila distanci veicot 56,10 sekundēs, 2. vietā ierindojās
A. Greičus no Lietuvas, bet 3. vietu ieguva Igaunijas bruņoto spēku pārstāvis P. Narosins. NBS čempionātā peldēšanā zelta medaļas izcīnīja jau minētais zs. J. Freimanis V-1 grupā, kpr. S. Šika (NP 3. RNC) V-2 grupā un plt. A. Lībergs (ZS 51. KB) V-3 grupā. Profesionālā dienesta karavīru grupā 100 metru brīvā stila distancē labākais izrādījās kar. L. Karaņevskis (SZS KB), bet plkv. T. Majors (MP) bija ātrākais 50 metru peldējumā. Sievietēm, distanci veicot 28,82 sekundēs, 50 metru brīvā stila peldējumā uzvarēja zs. O. Šišlova (ZS St. Bn; S-1 grupa), bet kpt. R. Everte un vsrž. J. Lulberga (abas no MVP) bija ātrākās S-2 un S-3 grupās. Profesionālā dienesta karavīru grupā sievietēm 1. vietu izcīnīja kad. A. Ļebedeva (NAA), 2. vietā ierindojās kpt. R. Everte (MVP), bet 3. vietu ieguva kpr. I. Priedīte (NP 3. RNC). 4×50 metru stafetes peldējumā finišu pārliecinoši pirmie sasniedza ZS St. Bn peldētāji, uzrādot rezultātu 01:51,08. 2. vietā ierindojās MP komanda (02:03,75), bet 3. vietu ieguva NAA kadeti (02:04,69). Komandu vērtējumā čempiona kausu izcīnīja ZS St. Bn, 2. vietu ieguva NAA, bet 3. vietu — MP komanda.

Pneimatiskās šaušanas čempionāta vingrinājumā PP 40 (40 šāvieni ar pneimatisko pistoli, attālums līdz mērķim 10 m) individuālajā vērtējumā zelta medaļu vienību komandieru vērtējumā izcīnīja MVP koman­- dieris plkv. E. Leščinskis (310 punkti), savukārt zs. V. Silins no ZS St. Bn ar 359 punktiem uzvarēja individuālajā vērtējumā vīriešiem. Bet sievietēm, uzrādot sacensību absolūti labāko rezultātu (374 punkti), pārliecinoši 1. vietu izcīnīja zs. M. Kovaļevska (ZS 51. KB). Komandu vērtējumā labākie izrādījās ZS St. Bn šāvēji (1662 punkti), 2. vietā ierindojās MP (1623 punkti) šāvēji, bet 3. vietā — AŠ komanda ar 1570 punktiem.

Sporta kluba 20. gadadienaSpraigas cīņas ritēja arī šaha čempionātā, kur pārliecinoši uzvarēja zs. J. Valeinis no ZS St. Bn. 2. vietu izcīnīja srž. M. Noviks (SZS KBde), bet 3. vietā ierindojās kpt. A. Jakovļevs (ZS St. Bn). Profesionālā dienesta karavīru grupā labākais bija srž. M. Noviks (SZS KBde), 2. vietu izcīnīja kpt. A. Jakovļevs (ZS St. Bn), bet 3. vietā ierindojās srž. A. Stūrītis (MP).

Komandu vērtējumā 1. vietu izcīnīja ZS St. Bn, 2. vietā ierindojās MP šahisti, bet pie bronzas medaļām tika SZS KBde komanda.

Kārtējā fināla cīņā florbolā NAA kadetiem pretī stājās NP 3. RNC florbolisti. Jau spēles sākumā laukumā dominēja NAA
kadeti, kuriem pirmajā spēles trešdaļā izdevās atklāt rezultātu, bet otrajā pārsvaru palielināt līdz 2:0. Spēles pēdējā periodā kadeti guva vēl četrus bezatbildes vārtus un izcīnīja čempionāta zelta medaļas. Par spēles vērtīgākajiem spēlētājiem tika atzīti dkar. A. Kusiņš (NAA) un kpt. R. Bebrišs (NP 3. RNC).

Sporta kluba 20. gadadienaŠajā dienā atlika noskaidrot vēl uzvarētājus basketbolā un volejbolā. Cīņu pirmie uzsāka basketbolisti, un ar 106: 60 pārliecinoši pārāki izrādījās ZS 25. KB basketbolisti. MP komandai šoreiz nācās samierināties ar sudraba godalgām. Par spēles labākajiem spēlētājiem tika atzīti zs. K. Mediss (ZS 25. KB) un kpr. A. Romanovs (MP).

Pēdējā finālspēlē starp ZS 17. PABN un ŠB komandām tika noskaidroti zelta medaļu ieguvēji volejbolā. Arī šajā spēlē liela intriga izpalika, jo ZS 17. PABN trīs setos ar 25:16; 25:12 un 25:19 izcīnīja pārliecinošu uzvaru, kļūstot par pieckārtējiem NBS volejbola čempionāta uzvarētājiem. Spēles vērtīgākie spēlētāji — zs. G. Vanags (ZS 17. PABN) un kar. R. Zelčs (ŠB).

Par godu NBS Sporta kluba 20. gadadienai tika sumināti arī labākie karavīri fiziskās sagatavotības pārbaudēs: S-1 grupā kad. G. Miglava (NAA), S-2 dkar. G. Krūmiņa (SK), S-3 srž. J. Tamane (JSF), S-4 maj. I. Lange (AŠ), S-5 srž. I. Volāne (NP 3.RNC). Savukārt V-1 grupā dkar. A. Rastorgujevs (MP), V-2 kpt. M. Ābele (MP), V-3 maj. Ē. Kārklis (GS AB),V-4 kpt. V. Baranovskis (34.ATBN),V-5 srž. R. Krapausks (MP), V-7 brģen. J. Kiukucāns (AM).

2014. gada NBS čempionātu kopvērtējumā 1. vietu ar 48 punktiem izcīnīja MP, 2. vietā ierindojās ZS St. Bn (54 punkti), bet 3. vietu ieguva ŠB (62 punkti). Regulāro spēku veidu vērtējumā 1. vietu ar 35 punktiem izcīnīja ZS, 2. un 3. vietā atstājot MP (37 punkti) un MVP (41 punkts).

Sagatavojusi NBS SK 1. klases speciāliste
dkar. G. Krūmiņa.
Foto — Gatis Dieziņš.

Latvijai 5. vieta NATO SHAPE basketbola turnīrā

Gadam noslēdzoties, no 1. līdz 6. decembrim Ziemeļatlantijas līguma organizācijas (NATO) bāzē Beļģijā, Monsā, norisinājās NATO SHAPE basketbola turnīrs, kurā piedalījās Amerikas Savienoto Valstu, Itālijas, Lietuvas, Kuveitas, Francijas, Kanādas, Lielbritānijas, Beļģijas un Latvijas basketbola komandas.

sports

Lai noskaidrotu 2014. gada turnīra uzvarētāju, piecu dienu garumā risinājās spraigas cīņas starp deviņām dalībvalstīm. Sacensību pirmajā dienā Nacionālo bruņoto spēku komandai (kpr. A. Kazāks, mtr. M. Caune, zs. K. Paegle, zs. N. Rikveilis, zs. M. Pētersons, zs. M. Urtāns, zs. A. Brūniņš, zs. A. Savčenko, zs. K. Kalniņš, zs. K. Mediss, zs. J. Dumburs) pretī stājās Kanādas basketbolisti, kuri piekāpās mūsu izlasei ar rezultātu 66:85. Lai arī mūsu spēlētāji turnīru iesāka veiksmīgi, otrajā spēlē tika piedzīvots zaudējums ar 65:99, piekāpjoties spēcīgajai ASV komandai. Nākamajā dienā mūsu basketbolisti cīnījās ar Kuveitu, un mūsējie bija spiesti atzīt pretinieku komandas pārākumu — 74:77. Savukārt spēlē ar Francijas bruņoto spēku valstsvienību Latvijas spēlētāji guva pārliecinošu uzvaru ar 81:62 un tādējādi ierindojās 5.vietā.

Par sacensību uzvarētājiem kļuva ASV basketbolisti, kuri ar 89:82 pārspēja Lietuvas basketbolistus, bet bronzas medaļas ieguva Itālijas basketbolisti, kuri ar 61:57 uzvarēja Kuveitas komandu.