Redaktora sleja

Šajā numurā vērtīgas sarunas ar vērtīgiem cilvēkiem — komandleitnantu Kasparu Miezīti, komandleitnantu Gvido Ļaudupu un virsleitnanti Jevgēniju Mikulko, vienīgo no Latvijas bruņojuma speciālistiem, kura beigusi Munīcijas speciālista kursu Munīcijas un elektronikas skolā ASV. Skolas pastāvēšanas vēsturē viņa ir vienīgā sieviete, kas beigusi šo kursu! 

Lasot intervijas, patiesi saproti, ka lielākā vērtība Latvijā un Nacionālajos bruņotajos spēkos ir mūsu cilvēki. Cik ļoti mēs to apzināmies? Vai novērtējam tos cilvēkus, kuri ir mums līdzās — darbā, dienestā, mājās? Cik bieži mēs ikdienas steigā un problēmās neredzam vai nevēlamies redzēt aiz visa tā galveno vērtību — Cilvēku. 

Gada nogalē Latvijas Romas Katoļu baznīcas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs teica: «Jāgādā par to, lai cilvēcības dimensijas kopšana mūsu Tēvijā kļūst par prioritāti, kas neatpaliek no iekšzemes kopprodukta pieauguma.» 

Brīžiem ikdienā pārņem sajūta, ka cilvēcības dimensija, cilvēcība daudzreiz tiek aizmirsta.

Sabiedrībā arvien plašāk izvēršas diskusijas par to, kas ir mūsu vērtības, kā tās saglabāt un nosargāt.

 Jāatceras, ka tieši Nacionālie bruņotie spēki, mūsu karavīri, ir tie, kas sargā pamatu šīm vērtībām  — Latviju un mūsu cilvēkus!

Militārā žurnāla «Tēvijas Sargs»
galvenā redaktore Līga Lakuča.