Nodrošinājuma pavēlniecība saņem vienības karogu

Katras Nacionālo bruņoto spēku vienības lielākais svētums ir tās karogs. Tagad savs karogs ir arī NBS Nodrošinājuma pavēlniecībai — 4. februārī valsts bruņoto spēku virspavēlnieks Valsts prezidents Andris Bērziņš svinīgā ceremonijā pasniedza Nodrošinājuma pavēlniecībai jauno vienības karogu. Tajā piedalījās Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube, Nodrošinājuma pavēlniecības komandieris pulkvežleitnants Ivo Mūrmanis un citu regulāro spēku vienību komandieri, kā arī Nodrošinājuma pavēlniecības vienību personālsastāvs. Karogu iesvētīja Nodrošinājuma pavēlniecības kapelāns kapteinis Raimonds Krasinskis. Valsts prezidents Andris Bērziņš iedzina tā kātā Karoga naglu. Klātesošie ierakstīja veltījumus piemiņas grāmatā par godu šim svinīgajam notikumam.

NP karogs

Valsts prezidents Andris Bērziņš savā uzrunā pateicās NBS par darbu un sasniegto līmeni, kas tiek augstu novērtēts visā pasaulē. «Mūsu armijai un tās karavīriem ir jābūt stipriem un morāli stabiliem, lai skaidri parādītu, ka mēs varam nosargāt savu zemi,» uzsvēra Valsts prezidents.

NP karogsKarogu darinājusi tekstila izšuvumu māksliniece Ausma Apša, un tas tapis aptuveni divu mēnešu laikā. Karoga labajā pusē uz auduma sudraba krāsā, kas simbolizē zemes bagātību, gudrību un attīstību, izšūta bruņoto spēku emblēma, virs tās — uzraksts «Nacionālie bruņotie spēki», zem tās — «Nodrošinājuma pavēlniecība». Stūros attēloti latviešu ornamenti — Laimas zīme, Ūsiņa zīme un dubultkrusts. Savukārt karoga kreisā puse darināta no triju krāsu auduma joslām — gaiši zilā, zaļā un tumši zilā krāsa simbolizē spēku veidus. Centrā izšūta Nodrošinājuma pavēlniecības emblēma, virs tās — pavēlniecības devīze «Mēs nodrošinām uzvaru», bet zem tās — dibināšanas gads «2001».

Māksliniece A. Apša ir darinājusi daudzus karogus, no tiem bruņoto spēku vienībām vien tapuši ap 40 karogu. Nodrošinājuma pavēlniecības karogs ir viens no krāšņākajiem, taču autore neizceļ kādas militārās vienības karogu, kas viņai būtu vismīļākais. «Es tos esmu darinājusi ar mīlestību, tāpēc visi ir mīļi,» atzīst A. Apša.

NP karogs

Nodrošinājuma pavēlniecība izveidota 2001. gada 1. februārī. Tās galvenais uzdevums ir vienību centralizētā un tiešā nodrošināšana ar uzdevumu izpildei nepiecieša­- majiem materiāli tehniskajiem līdzekļiem un visa veida pakalpojumiem, tā ļaujot tām koncentrēties uz apmācībām un kaujas gatavības uzturēšanu. Nodrošinājuma pavēlniecības sastāvā ir trīs reģionālie nodrošinājuma centri Ādažos, Lielvārdē un Liepājā, kuri specializējušies sauszemes, gaisa un jūras vienību apgādē, kā arī Autotransporta nodro­- šinājuma centrs, Apgādes un pakalpojumu centrs, Medicīnas nodrošinājuma centrs, Pārvietošanas koordinācijas centrs un nesen izveidotais Bruņojuma remonta centrs.

Foto — Gatis Dieziņš.