Melnās kafijas vakars

Melnās kafijas vakarsKā katru gadu, arī šogad Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā (NAA) tika atzīmēts Melnās kafijas vakars, kurā tiek godināti cīņās pret Bermonta karaspēku kritušie kadeti.

Melnās kafijas vakars sākās ar vakara jundu, kurā tika izsaukti NAA kadeti. Starp kadetu vārdiem tika izsaukti arī Latvijas Kara skolas kritušie kadeti, uz ko tika saņemta atbilde: «Kritis Brīvības cīņās par Latviju!» un piemiņai aizdedzināta lāpa ar uguni, kas tika atnesta no Brāļu kapiem.

Tradicionāli arī šogad tika pasniegts Latvijas armijas ģenerāļa, Lāčplēša Kara
ordeņa kavaliera Mārtiņa Hartmaņa Goda zobens. Šogad Goda zobens tika piešķirts 2014. gada labākajam NAA absolventam leitnantam Kasparam Pollakam, kas pēc NAA absolvēšanas dienestu turpina Jūras spēku flotilē.

Melnās kafijas vakars

Vakara turpinājumā tika baudīta tase cigoriņu kafijas ar rupjmaizi un ievārījumu. Pasākumu apmeklēja aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube, kā arī goda viesi — ģenerāļa Mārtiņa Hartmaņa meita Astrīde Ivaska, kura pasniedza Goda zobenu, Latvijas Virsnieku apvienības biedri, Pļaviņu novada ģimnāzijas skolēni, Latvijas augstskolu paš­pārvalžu biedri un kadeti no ASV Vest­pointas un Norvēģijas militārajām aka­- dēmijām, kas Latvijā ieradušies studentu pieredzes apmaiņā un piedalās taktikas apmācībā.

Sagatavojusi NAA VG 3. klases speciāliste
kaprāle Jurāte Babre.
Foto — Gatis Dieziņš.