Latvijas ziņas

01. 11. 2018
Cēsīs Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolas 18. gadadienai veltītajā svinīgajā pasākumā piedalījās aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, Nacionālo bruņoto spēku pārstāvji un skolas sadarbības partneri. Pasākumā tika atklāts Instruktoru skolas renovētais autoparks. 

Svinīgajā sapulcē aizsardzības ministrs R. Bergmanis, Nacionālo bruņoto spēku Mācību vadības pavēlniecības komandieris pulkvedis Valts Āboliņš un Instruktoru skolas komandieris majors Vasilijs Gračovs pasniedza apbalvojumus Instruktoru skolas labākajiem karavīriem un civilajiem darbiniekiem. Instruktoru skola saņēma dāvanu valsts simtgadē — Kārļa Grūbes darba «Karavīra svinīgais solījums» atdarinājumu, kura autore ir Līga Jansone.

03. 11. — 16. 11. 2018
Vairākos novados notika Latvijā izvietotās NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas organizētās militārās mācības «Tomahawk Knocking». Tās norisinājās Alūksnes novada Alsviķu pagasta «Meža Strautiņos», poligonā «Lāčusils», Daugavpilī, Kuldīgā, Lielvārdē un Ventspils novada Vārves pagastā. 

Mācību mērķis bija pilnveidot NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas un Nacionālo bruņoto spēku sadarbību un savietojamību un veicināt to ciešāku integrāciju. 

08. 11. 2018
Aptuveni 2000 skolēnu un skolotāju no visiem Latvijas reģioniem apmeklēja Skolēnu dienu Ādažu garnizonā, lai iepazītos ar Nacionālo bruņoto spēku ikdienu un galvenajiem uzdevumiem. 

Viņiem bija iespēja apskatīt Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes kaujas apakšvienību tehniku un ekipējumu, tikties ar karavīriem, kā arī vērot dažādus paraugdemonstrējumus un piedalīties militārās stafetēs. 

09. 11. 2018
Ādažu bāzē notika piemiņas pasākums, lai godinātu Latvijas karavīrus, kuri, pildot kaujas uzdevumus, ziedojuši savu dzīvību. Kritušo karavīru piemiņas pasākumu apmeklēja aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš. 

Jau tradicionāli pirms Lāčplēša dienas Ādažu bāzē rīkotajam piemiņas brīdim, kas veltīts starptautiskajās operācijās Afganistānā un Irākā kritušajiem karavīriem, dots nosaukums «Karavīru nakts». 

Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes komandieris pulkvedis Ilmārs Atis Lejiņš, stāstot par kritušo karavīru piemiņas pasākumu, uzsvēra: «Pat ja karavīrs ir kritis, viņš joprojām ir mūsu biedrs. Tas dod mums spēku un ticību iesaistīties grūtos kaujas uzdevumos.» 

Pasākums sākās Ādažu bāzes kapelā ar svētbrīdi, pēc kura kritušo karavīru piederīgie, dienesta biedri, ar kuriem kopā dienējuši kritušie, un Ādažu bāzē izvietotie karavīri nolika svecītes pie kritušajiem biedriem veltītā pieminekļa.

10. 11. 2018
Latvijas Televīzijā (LTV) aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš apmeklēja pirmizrādi LTV dokumentālajai filmai «Iezīmētie». 

Aizsardzības ministrs R. Bergmanis izteica pateicību LTV komandai par iniciatīvu uzņemt filmu par brīvprātīgo rezervistu apmācību, kas ir nozīmīgs atbalsts aizsardzības nozarei, lai skaidrotu sabiedrībai iesaistes iespējas mūsu valsts aizsardzības spēju stiprināšanā. Dokumentālā filma «Iezīmētie» stāsta, kā kļūst par karavīriem, un tā tapusi, trīs LTV žurnālistiem piedaloties apmācībās un kļūstot par Nacionālo bruņoto spēku rezerves karavīriem, kā arī dokumentējot šo procesu. 

13. 11. 2018
Darba vizītē Latvijā uzturējās Spānijas Bruņoto spēku komandieris ģenerālis Fernando Alehandre, lai ar Nacionālo bruņoto spēku komandieri ģenerālleitnantu Leonīdu Kalniņu pārrunātu aktualitātes aizsardzības jomā, kā arī divpusējā sadarbībā. 

Vizītes laikā, godinot kritušo karavīru piemiņu, Spānijas Bruņoto spēku komandieris piedalījās svinīgajā ziedu nolikšanas ceremonijā Rīgas Brāļu kapos. 

Ģenerālis F. Alehandre apmeklēja Nacionālo bruņoto spēku Apvienoto štābu, iepazinās ar Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes spējām un uzdevumiem un tikās ar NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas Spānijas kontingenta karavīriem, lai pārrunātu viņu dienesta gaitu Latvijā.

16. 11. 2018
Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis atklāja stēlu pieciem Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem, kas atdusas Rīgas Lielajos kapos. Stēla izgatavota un uzstādīta Jaunsardzes un informācijas centra projekta «Atceries Lāčplēšus» ietvaros.  Stēla ir aizsardzības nozares dāvinājums Rīgas pilsētai Latvijas simtgadē. 

Gaidot Latvijas simtgadi, piemiņas zīmes uzstādītas arī daudzos Latvijas novados, kur apzināti Lāčplēša Kara ordeņa kavalieri. 

Uzstādot stēlas projektā «Atceries Lāčplēšus», ir radītas jaunas piemiņas vietas, kur pulcēties Lāč­plēša dienā, atceres pasākumos un citos nozīmīgos brīžos, godinot Latvijas brīvības cīnītāju piemiņu. 

Pēc AM Preses nodaļas relīzēm ziņas apkopojusi Zigrīda Krauze.
 Foto — Gatis Dieziņš, Armīns Janiks un Ēriks Kukutis.