Godātie karavīri, jūrnieki, zemessargi un civilie darbinieki!

Spraigais, notikumiem bagātais 2017. gads tuvojas savam valdīšanas noslēgumam. Daudzi no jums piekritīs, ka gads aizlidoja kā viena diena, jo uzdevumu apjoms ir pieaudzis, militāro pasākumu skaits divkāršojies un visam klāt nācis liels daudzums ar dažādiem izaicinājumiem. Tas viss prasīja no jums milzīgu atdevi, lai nodrošinātu kvalitatīvu savu pienākumu izpildi un vienību operacionālo gatavību.

Būtiskākais un vitāli svarīgākais uzdevums mums visiem ir Latvijas aizsardzības nodrošināšana. Šajā gadā esam kāpinājuši apmācību intensitāti, dalību starptautiskajos vingrinājumos un audzējuši nodrošinājumu ar bruņojumu. Šā uzdevuma izpildē mūs aktīvi atbalsta Latvijas sabiedrība. 2016. gadā Varšavā NATO augstākajā vadības saietā pieņemtais lēmums par atturēšanas operācijas uzsākšanu Baltijas valstīs ir realizējies pilnā apjomā. Šis solis demonstrēja organizācijas vienotības spēku, kas deva jaunu impulsu militāro spēju attīstībā ne tikai Latvijā, bet aptvēra arī visas dalībvalstis kopumā.

Noteikti jaunais, 2018., gads nebūs mazāk spraigs. Tas nesola mums mazāk izaicinājumu, vieglākus uzdevumus un mazāk darba, bet ar lielu pārliecību varu teikt, ka, darbojoties ar entuziasmu, mums piemītošo izveicību un gudrību, mēs spēsim paveikt visu augstākajā kvalitātē, lai ar jūsu devumu mēs kopā veidotu stipru, augsti profesionālu un militāri spēcīgu Latvijas valsts aizsardzību.

Vēlu jums, jūsu tuviniekiem un ģimenēm jaunajā gadā vēlmju piepildījumu, nesalaužamu ticību un pārliecību par saviem spēkiem, interesantu un rosīgu ikdienu un panākumus katram personīgi un mums visiem kopā Latvijā!

Nacionālo bruņoto spēku komandieris
ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš