Godātie karavīri! Godātie «Tēvijas Sarga» lasītāji!

Noslēgumam tuvojas gads, kas mūsu aizsardzības jomai un tieši Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem ir bijis nopietnu pavērsienu, pārbaudījumu, iz­­aicinājumu un arī izaugsmes gads. Laiks nestāv uz vietas: mainās mūsu militārā infrastruktūra, ekipējums un slodze.

Šāds attīstības temps bruņotajos spēkos kopš neatkarības atgūšanas vēl nekad nav bijis. Tādēļ ikvienam no mums, sākot no ministra un komandiera, beidzot ar jaunkareivi un kadetu, ir jāpagūst, jāvar un jāprot paveikt daudz vairāk, jāapgūst daudz jauna un jāveicina gan sava, gan bruņoto spēku izaugsme.

Attīstīt savas kaujas spējas un vienlaikus nodrošināt sabiedroto klātbūtnei nepieciešamo infrastruktūru, mācību un atpūtas iespējas — tas nav viegls uzdevums, bet ar pilnu pārliecību varu sacīt, ka esam to godam pildījuši. Tādēļ vislielākais paldies mūsu pašu karavīriem, kuri ir bijuši gatavi pieciest laicīgas neērtības, lai mēs varētu pildīt Varšavas NATO samita lēmumus, jo sabiedroto spēku izvietošana Latvijā ir tikai un vienīgi mūsu valsts drošības interesēs.

Kaut arī Latvijā kopš šī gada jūnija ir ieradušies mūsu NATO sabiedrotie, kas Kanādas vadībā veido kaujas grupu, es vienmēr esmu teicis un uzsvēršu to arī turpmāk, ka, pirmkārt, mums pašiem ir jābūt gataviem aizstāvēt savu valsti, ja šāds brīdis pienāktu. Tikai tad mūs atbalstīs sabiedrotie, tikai tad mēs būsim vienots spēks kopā ar citiem alianses partneriem!

Viens no maniem galvenajiem mērķiem, pirms divarpus gadiem stājoties aizsardzības ministra amatā, bija un joprojām ir — veicināt sabiedrībā pārliecību par to, ka mēs paši varam, bet pats galvenais — gribam aizstāvēt savu valsti. Un te nav runas tikai par nākamajiem karavīriem. Šis ir daudz plašāks jautājumu loks ar mērķi izglītības programmas ietvaros no pamatskolas līdz pat vidusskolas absolvēšanai sagatavot valsts patriotus, arī rezerves karavīrus, bet pats galvenais — cilvēkus, kuri zina, kā rīkoties, un ir gatavi rīkoties, lai aizstāvētu savu ģimeni, pilsētu, novadu un valsti.

Citiem vārdiem sakot, mēs rosinām mainīt tradicionālo redzējumu par valsts aizsardzību no priekšstata, ka tikai karavīrs ar ieroci rokās un sabiedroto spēku atbalstu ir karotājs par Latviju, uz pārliecību, ka ikviens šīs valsts patriots var dot nenovērtējamu ieguldījumu valsts aizsardzībā, ja vien skaidri zina savu vietu un savu uzdevumu.

Noslēgumā vēlos teikt vislielāko paldies karavīru ģimenēm, kuras atbalsta savējos, palīdz uzturēt možu garu un dzīves sparu brīžos, kad tas nebūt nav viegli, jo karavīra profesija un ikdiena nav vienkārša. Tādēļ mīļo un tuvo atbalsts ir īpaši nozīmīgs.

Bet jaunā gada priekšvakarā visiem karavīriem un aizsardzības jomas patriotiem novēlu profesionālu izaugsmi, pārliecību par saviem spēkiem un par to, ka šī valsts ir un vienmēr būs aizsargāta!

Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis