Augsim Latvijai!

Šā gada 30. novembrī kinoteātrī «Splendid Palace» Rīgā par godu Jaunsardzes dibināšanas 25. gada­dienai notika svinīgs pasākums. Tajā piedalījās un svētku uzrunas teica Jaunsardzes patrons — Valsts prezidents Raimonds Vējonis, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš, Jaunsardzes un informācijas centra direktors pulkvežleitnants Aivis Mirbahs, sadarbības partneri Latvijā un ārvalstīs. 

«Esmu pārliecināts, ka Jaunsardze Latvijas valsts simtgadi sagaidīs kā lielākā un stiprākā nacionālā mēroga jaunatnes patriotiskās audzināšanas kustība.

Jaunsardzes nozīme un loma jaunās paaudzes izglītošanā ik gadu pieaug, jo Jaunsardze sniedz iespēju apgūt plašas zināšanas un iemaņas, kas nepieciešamas jaunam un erudītam cilvēkam, kurš mīl savu valsti un vēlas to padarīt labāku, veiksmīgāku un skaistāku!» svētku uzrunā uzsvēra Raimonds Bergmanis.

Savukārt ģenerālleitnants Leonīds  Kalniņš akcentēja Jaunsardzes saistību ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem:

«Jaunsardze apvieno izturīgākos, saliedētākos un garā stiprākos jauniešus, kurus es kā Nacionālo bruņoto spēku komandieris pēc gadiem vēlos redzēt mūsu karavīru rindās. Motivēti skolēni un viņu instruktori ar savu pašaizliedzīgo darbu un entuziasmu ir veicinājuši Jaunsardzes straujo attīstību, tādēļ Jaunsardzei 25. gadadienā novēlu saliedētus un drosmīgus jauniešus, pašaizliedzīgus instruktorus un ticību saviem spēkiem!»

Pasākumā ar aizsardzības ministra augstākajiem apbalvojumiem tika apbalvoti labākie jaunsargi, viņu instruktori un centra darbinieki.

Notika arī svinīgā Jaunsardzes karoga maiņas ceremonija, kurā bijušais Jaunsardzes un informācijas centra direktors Druvis Kleins pasniedza Jaunsardzes karogu jaunajam Jaunsardzes un informācijas centra direktoram pulkvežleitnantam Aivim Mirbaham.

Jelgavas jaunsargu vienība klātesošos priecēja ar precīzu defilē priekšnesumu.Pasākumā tika demonstrēts videomateriāls ar vēsturiskiem kadriem par Jaunsardzi no pirmsākumiem līdz mūsdienām.

Noslēgumā svētku koncertu sniedza Nacionālo bruņoto spēku sitaminstrumentu ansamblis «Jautrais sekstets» virs­seržantes Dzintras Knābes vadībā.

Kinoteātra foajē bija apskatāma foto­izstāde «Jaunsardzei — 25», kas veidota no Jaunsardzes un informācijas centra fotoarhīva materiāliem.

Autoru Lailas Bajāres, Gata Dieziņa, virsseržanta Gata Indrēvica, Andas Kukemilkas un Normunda Mežiņa fotogrāfijās fiksēti spilgti momenti un emocijas no jaunsargu apmācībām, piedzīvotā Latvijas mēroga un starptautiskās sacensībās, nometnēs, pārgājienos un citos Jaunsardzes pasākumos.

Sagatavojusi Vineta Žilinska.
Foto — Normunds Mežiņš.